WYCIECZKA KLASY 4A DO KRAKOWA

Uczennice i uczniowie klasy 4a wyjechali na wycieczkę w ramach projektu „Szlakiem Młodej Polski po ulicach i muzeach Krakowa” pod opieką nauczycielek – Marii Jurzyk i Małgorzaty Geresz.

Zwiedzanie rozpoczęło się 9 października spacerem do znanych teatrów krakowskich – Słowackiego, Starego, Bagatela i wizytą w kawiarni „Jama Michalika”, gdzie przewodniczka pani Małgorzata Haba opowiedziała o dziejach kabaretu „Zielony Balonik”. Prawdziwy maraton czekał uczniów drugiego dnia wycieczki, czyli podziwianie zbiorów Muzeum Sztuki Japońskiej, Domu Jana Matejki, Józefa Mehoffera, co oznaczało 16.500 kroków !!! Kojący odpoczynek dał dopiero pobyt w Teatrze STU podczas oglądania spektaklu „Wesele” w brawurowym wykonaniu krakowskich aktorów. Ostatniego dnia realizacji projektu 11 października uczniowie odwiedzili tylko dwa obiekty – Muzeum Krakowa z wystawą „Tetmajer – siła barw i temperamentu” oraz „dom weselny” rodziny Rydlów w Bronowicach. Wycieczka dobiegła końca. Ciekawe, jak uczniowie wykorzystają zdobyte materiały do wizualizacji projektu?

Maria Jurzyk