Piknik jesienny – spotkanie klubu szkolnych wolontariatów

W corocznym spotkaniu klubu szkolnych wolontariatów brali udział członkowie wolontariatu z naszego liceum. Wolontariat działa przy fundacji “Świat na TAK”. Opiekunami są: p. Teresa Guła, p. Dorota Maćkowiak.
16 września 2006 r. spotkanie wolonatriuszy odbyło się w deszczowy dzień na terenie Uniwersytetu im. kardynała Stefana Wyszyńskiego przy ul. Dewajtis na Bielanach.
Od ulicy Marymonckiej, przez Las Bielański, przeszliśmy do kamedulskiego kościoła pod wezwaniem Niepokalanego Poczęcia NMP. Kościół jest zbudowany w stylu barokowym. Weszliśmy do środka, aby zobaczyć wystrój kościoła ufundowanego przez króla Michała Korybuta Wiśniowieckiego. Na terenie kościelnym wybudowano EREMY, które teraz służą jako siedziby dziekanatom Uniwersytetu.
Na jednym z dziedzińców wystawiono karuzelę. To na pamiatkę hucznych festynów w okresie Zielonych Świątków. Za przykładem króla Stanisława Augusta Poniatowskiego, w zabawach uczestniczyli w XIX i XX wieku mieszkańcy Warszawy. W 1950 roku w Lesie Bielańskim utworzono Park Kultury. W 1973 roku teren Lasu uznano za rezerwat.
Zwiedzaliśmy wnętrza Uniwersytetu. Kilkoro naszych uczniów było zainteresowanych kierunkami studiów. Nasi wolontariusze spotkali się z kolegami z innych kół działających na terenie Warszawy.
Zabawy, gry, zawody sportowe, radość i śmiech! Jedną z atrakcji były skoki na trampolinie.

Skip to content